Prečo sa to auto tak trasie

Za touto otázkou sa môžu skrývať rôzne odpovede.

Môže to spôsobovať chod motora na 3 a menej valcov, alebo to spôsobuje namontovaný hudobný aparát o výkone niekoľko sto wattov.

Tento druhý prípad je pre nás zaujímavejší a tak sa mu budeme pár riadkov venovať.

Typy Repro a Typy Woofer-ov

Ako už vo väčšine prípadov, som sa aj teraz nechal inšpirovať diskusiami na fóre. V dnešnom článku sa pozrieme na typy basových bední (woofer box-ov). A neobídeme ani typy reprákov. Ale aby sme pochopili všetko okolo reprákov, musíme si vysvetliť princíp reproduktora.

Teória v praxi!

Zase prešlo pár dní a je čas aby sme sa pozreli konkrétne na niektoré výrobky priamo v zapojení. Určite po minulom článku ostali vo vás otázky: „teda ako je to možné že rádio alebo zosilňovač má výkon 50W, 100W, 300W, 1000W.“

Kabeláž v aute

Po veľkých diskusiách na tuning fóre som sa rozhodol zaoberať sa trochu hlbšie problematikou vyrovnávania napäťových strát na napájacom kábli.

Ako všetci zainteresovaný vieme každý vodič ma svoj odpor aj keď malý ale má. Samozrejme že záleží od materiálu, z ktorého je vodič vyrobený. Vzhľadom na naše možnosti používame medene káble. Tu mame zase dve možnosti: použijeme splietaný kábel (lanko), alebo drát(plný vodič). Už len z hľadiska manipulácie je výhodne používať splietaný kábel. Druha výhoda je, že ma o 1/5 nižší odpor ako drát toho istého prierezu.

Zosilňovač v aute – hurá s ním tam

Hurá s ním do auta

Po testoch na stole som prešiel do praxe a namontoval som zosilňovač do auta. Pred vlastnou montážou nasledovala predpríprava kabeláže. + pól som pripojil cez vodič prierezu 16 mm2 a tavnú poistku 70A priamo na + pól batérie. Poistka musí byť umiestnená čo najbližšie k batérii. – pól som riešil čo najkratším vodičom rovnakého prierezu na kostru auta (priamo v kufri). Pre dostatočnú rezervu prúdu som musel vymeniť akumulátor zo 62Ah na 100Ah a alternátor z 55A na 85A aby bolo možné využívať všetky elektrické prístroje v aute bez obmedzenia.

Mini test zosilňovačov

V dnešnom článku si zoberieme na test hneď tri auto zosilňovače v strednej triede do 10000,-Sk. Máme tu zosilňovač od firmy macAudio RED ATTACK 5000 (4ch-640W) zapožičal Pelo, druhy StreetPower MA500 (4ch-500W) zapožičal Padik a môj osobný koncák Sencor SCA-550 (4ch-600W). Ale poďme pekne postupne jeden po druhom.

Takže ako prvý tu máme zosilňovač MacAudio Red attack 5000.

Výkon – Kto klame, alebo čo je vlastne pravda?

Kto klame, alebo čo je vlastne pravda?

V tomto príspevku by som sa chcel pozastaviť nad označovaním výkonu autorádií a reproduktorov.

 

Created by Dream-Theme — premium wordpress themes.